Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (9-та Недела по Педесетница)

770

На 18 Август, 2019 година, на 9-тата Недела по Педесетница, на Претпразненството на Преображение Господово, кога се празнува споменот на светиот маченик Евсигниј, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (9-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (9-та Недела по Педесетница)