Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Втора Недела по Педесетница)

899

На 30 Јуни, 2019 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мануил, Савел и Исмаил, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Втора Недела по Педесетница)
Next articleПрославен празникот на преподобен Наум Охридски во неговиот манастир во Роклин