Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Седма недела по Велигден)

889

На 9 јуни, 2019 година, во седмата недела по Велигден, посветена на 318-те Свети отци во Никеја, кога се празнува и споменот на светиот свештеномаченик Терапонт, светите маченици Теодора и Дидим, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Седма недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Седма недела по Велигден)