Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Недела на Самарјанката)

1211

На 26 мај, 2019 година, во 5-тата недела по Велигден (На Самарјанката), кога се празнува споменот на светата маченичка Гликерија и светиот маченик Александар, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Самарјанката)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Самарјанката)