Света Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (9-та Недела по Педесетница)

645

На 18 Август, 2019 година, на 9-тата Недела по Педесетница, на Претпразненството на Преображение Господово, кога се празнува споменот на светиот маченик Евсигниј, во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (9-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (9-та Недела по Педесетница)