Света Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (24-та Недела по Педесетница)

1000

На 1 Декември, 2019 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Платон, Роман и Варул, во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (24-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (24-та Недела по Педесетница)