Света Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (13-та Недела по Педесетница)

892

На 15 Септември, 2019 година, на 13-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Мамант и преподобниот Јован Посник, во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (13-та Недела по Педесетница)
Next articleМолитвено одбележан храмовиот празник Раѓање на Пресвета Богородица во Соборната црква во Сиденхам