Света Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (22 Недела по Педесетница)

659

На 17 Ноември, 2019 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Никандар и преподобниот Јоаникиј Велики, во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (22 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (22 Недела по Педесетница)