Света Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (Петковден)

826

На 28 Октомври, 2019 година, кога се празнува сппоменот на преподобната Параскева Епиватска, во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Петковден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Петковден)