Света Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (14-та Недела по Педесетница)

826

На 22 Септември, 2019 година, на 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите праведни Богоотци Јоаким и Ана, во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (14-та Недела по Педесетница)
Next article8-ми Ден бр.74