Света Литургија во црквата Свети Седмочисленици во Футскреј (Спомен на Свети Климент Охридски)

1094

На 8 Декември, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Климент Римски и на светиот Климент Охридски Чудотворец, во црквата Свети Пантелејмон и Свети Седмочисленици во Футскреј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Спомен на Свети Климент Охридски)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Свети Климент Охридски)