Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Втора Недела по Педесетница)

823

На 30 Јуни, 2019 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мануил, Савел и Исмаил, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела по Педесетница)