Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Прва Недела по Педесетница)

847

На 23 Јуни, 2019 година, во Првата Недела по Педесетница (на Сите Свети), кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Тимотеј Пруски и светиот маченик Александар, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Прва Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Прва Недела по Педесетница)