Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Втора Недела по Педесетница)

923

На 21 јуни, 2020 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Ефрем Антиохиски и преоподобниот Зосим Феникиски, во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела по Педесетница)