Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј

696

На 14 Јуни, 2020 година, во Првата недела по Педесетница (на Сите Светии), кога се празнува споменот на светиот маченик Јустин Философ и преподобниот Агапит Киево-печерски, во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук