Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Недела на Православието)

856

На 8 март 2020 година, во Првата недела од Великиот пост (Недела на Православието), кога се празнува споменот на првото и второто наоѓање на главата на Свети Јован Крстител, во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

   

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Православието)
Next articleМало повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј