Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Тодорова сабота)

680

На 7 март 2020 година, во првата сабота од Великиот пост – Тодорова, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Теодор Тирон, свештеномаченик Поликарп и преподобниот Дамјан, во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Тодорова сабота)