Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (26-та Недела по Педесетница)

640

На 15 декември, 2019 година, во 26-тата Недела по педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авакум, Урбан Македонски и светата маченичка Миропија, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литругија.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (26-та Недела по Педесетница)