Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Спомен на Свети Никола)

994

На 19 декември, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Никола Архиепископ Мирликијски Чудотворец, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во манастирот на светиот Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Свети Никола)