Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Воведение на Богородица - Пречиста)

750

На 4 Декември, 2019 година, кога се празнува празникот Воведение на Пресвета Богородица во храмот (Пречиста), во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Воведение на Богородица - Пречиста)