Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј

925

На 24 мај, 2019 година, кога го празнуваме споменот на светите рамноапостолни словенски учители и просветители Кирил и Методиј, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Свети Кирил и Методиј)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул