Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (24-та Недела по Педесетница)

800

На 1 Декември, 2019 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Платон, Роман и Варул, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (24-та Недела по Педесетница)
Next articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул