Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (20-та Недела по Педесетница)

710

На 3 Ноември, 2019 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува преносот на моштите на светиот епископ Иларион Мегленски, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (20-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (20-та Недела по Педесетница)