Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (15-та Недела по Педесетница)

914

На 29 Септември, 2019 година, во 15-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Ефимија и преподобниот Доротеј, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (15-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (15-та Недела по Педесетница)