Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (14-та Недела по Педесетница)

650

На 22 Септември, 2019 година, на 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите праведни богоотци Јоаким и Ана, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (14-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (14-та Недела по Педесетница)