Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј

1084

На 11 август, 2019 година, во 8-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Калиник и светата маченичка Серафима, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleНема никој освен Тебе
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук