Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (7-ма Недела по Педесетница)

715

На 4 Август, 2019 година, во 7-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Фока, преподобниот Корнилиј и на светата Марија Магдалена, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Илинден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (7-ма Недела по Педесетница)