Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)

688

На 21 јуни, 2020 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Ефрем Антиохиски и преоподобниот Зосим Феникиски, о црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук