Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела по Педесетница)

654

На 21 јуни, 2020 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Ефрем Антиохиски и преоподобниот Зосим Феникиски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела по Педесетница)