Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора недела од Великиот пост)

886

На 15 Март, 2020 година, во Втората недела од Великиот пост, кога се празнува споменот на Светиот Григориј Палама, Архиепископ Солунски, светиот свештеномаченик Теодот, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Втора недела од Великиот пост)