Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Тодорова сабота)

783

На 7 март 2020 година, во првата сабота од Великиот пост – Тодорова, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Теодор Тирон, свештеномаченик Поликарп и преподобниот Дамјан, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Православието)