Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Сиропусна недела)

657

На 1 март, 2020 година, во Сиропусната недела (на проштевањето), кога се празнува споменот на светиот великомаченик Теодор Тирон и светата Маријамна, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Проштална недела)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Сиропусна недела)