Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Проштална недела)

773

На 1 март, 2020 година, во Неделата на проштевањето, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Теодор Тирон и светата Маријамна, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Проштална недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Проштална недела)