Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Месопусна недела)

1159

На 23 февруари, 2020 година, во Месопусната недела кога си спомнуваме за Страшниот суд, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Харалампиј, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Месопусна недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Месопусна недела)