Света Литургија во Црквата Свети Никола во Перт (Недела на Блудниот син)

945

На 16 февруари, 2020 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот Симеон Богопримец, светата пророчица Ана и светиот пророк Азариј, во Црквата Свети Никола во Перт, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Месопусна недела)