Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Блудниот син)

807

На 16 февруари, 2020 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот Симеон Богопримец, светата пророчица Ана и светиот пророк Азариј, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Блудниот син)