Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Собор на Св. Јован Крстител)

881

На 20 Јануари, 2020 година, кога се празнува Соборот на свети Јован, Пророк, Претеча и Крстител Господов, во црквата Свети Никола во Престон, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleБогојавление во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Собор на Св. Јован Крстител)