Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела по Рождество Христово)

677

На 12 Јануари, 2020 г., во Неделата по Раѓањето Христово – Божик, кога се празнува споменот на Светиот Гаврил Велички Чудотворец, светата маченичка Анисија и светата Теодора, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела по Рождество Христово)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела по Рождество Христово)