Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (26-та Недела по Педесетница)

660

На 15 декември, 2019 година, во 26-тата Недела по педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авакум и светата маченичка Миропија, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литругија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (26-та Недела по Педесетница)