Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (37 Недела по Педесетница)

887

На 10 февруари, 2019 година, во 37-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобните Ефрем и Исак Сирин, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. По Литургијата, се отслужи молебниот за благословен почеток на новата учебна година.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (37 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (37 Недела по Педесетница)