Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (23-та Недела по Педесетница)

774

На 24 ноември, 2019 година, во 23-та Недела по Педесетница, кога се празнува светиот маченик Мина, Виктор и преподобниот Теодор Студит, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (23-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (23-та Недела по Педесетница)