Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (22 Недела по Педесетница)

797

На 17 Ноември, 2019 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Никандар и преподобниот Јоаникиј Велики, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (22 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (22 Недела по Педесетница)