Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (21 Недела по Педесетница)

778

На 10 Ноември, 2019 година, во 21 Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Параскева Икониска, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (21 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света злата Мегленска во Хоперс Кросинг (21 Недела по Педесетница)