Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (17-та Недела по Педесетница)

766

На 13 Октомври, 2019 година, во 17-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Григориј епископ Ерменски, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (17-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (18-та Недела по Педесетница)