Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (17-та Недела по Педесетница)

781

На 13 Октомври, 2019 година, во 17-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Григориј епископ Ерменски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (17-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (17-та Недела по Педесетница)