Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела 36-та по Педесетница)

789

На 3 февруари, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобниот Максим Исповедник, светиот маченик Неофит и светиот апостол Тимотеј, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела 36 по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела 36-та по Педесетница)