Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (15-та Недела по Педесетница)

759

На 29 Септември, 2019 година, во 15-тата Недела по Педестница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Ефимија и преподобниот Доротеј, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (15-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (15-та Недела по Педесетница)