Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (14-та Недела по Педесетница)

788

На 22 Септември, 2019 година, на 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите праведни Богоотци Јоаким и Ана, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (14-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (14-та Недела по Педесетница)