Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1063

На 9 Септември 2019 година, кога се празнува споменот на преподобниот Пимен Велики и светиот маченик Фануриј, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (13-та Недела по Педесетница)