Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (12-та Недела по Педесетница)

878

На 8 Септември, 2019 година, на 12 тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Адријан и Наталија, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (12-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул